Korallen-Zucht ZEObak 10 ml

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 h
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Korallen-Zucht
Kod produktu: 432

Opis

Korallen Zucht Zeobak 10ml

  • dla zdrowej, właściwie zbalansowanej i skutecznej fauny bakteryjnej
  • zawiera kilka szczepów bakterii, które całkowicie usuwają niechciane substancje.
  • korale mogą wykorzystać dozowane mikroorganizmy jako źrodło pokarmu.

Dozowanie
1 kropla na 100 litrów, dwa razy w tygodniu. Wstrząsnąć przed użyciem.

Płynny roztwór zawierajacy kilka szczepów bakterii. Dozowanie mikroorganizmów może być użyte jako pokarm dla korali.

ZEObac składa się z różnych szczepów bakterii które tworzą łańcuch w redukcji zwiazków organicznych. 

Przerwanie tego łańcucha prowadzi do zakłóceń cyklu oraz akumulacji niechcianych substancji. Z tego powodu ciagle dozowanie szczepów bakterii jest wskazane.

Przerwanie dozowania bakterii na dłuższy czas prowadzi do nieuniknionej dominacji jednego ze szczepów bakterii. Dozowanie bakterii działa na zasadzie cyklu redukujacego substancje krok po kroku, do momentu aż odpieniacz bedzie mógł je usunąć z systemu. 

Rezultaty będą widoczne w postaci wzrostu koncentracji zwiazków odpienionych w okresie po dozowaniu bakterii. Bakterie powinny być dodawane przez okres 10-14 dni po wymianie ZEOvit (oraz podczas rozpoczynania uzywania ZEOvit). 

W celu utrzymania mikroorganizmów zalecamy dozowanie przez ten okres raz lub dwa razy w tygodniu w takich samych dawkach. Przedawkowanie w akwarium z małą ilościa  związków organicznych prowadzi do ciemnienia tkanki koralowców.

Produkt ten ma ograniczony czas przechowywania ponieważ zawiera kultury żywych mikroorganizmów. Zamknieta butelka może być przechowywana przez 6 miesięcy w lodówce, po otwarciu czas przechowywania to około 3 miesiące. Zepsucie produktu można zidentyfikować przez ochydny zapach.Jeśli tak się stało niektóre mikroorganizmy sa martwe i produkt nie nadaje sie do uzycia. zalecamy wybranie wielkosci butelki ktora możemy zużyć w 3 miesiące. Lepiej wybierać mniejsze porcje z wiekszą czestotliwością. Upewnij się, że nic nie skazi roztworu w butelce (np. woda z akwarium).

Dozowanie:

a) Zalecane użycie w niestabilnym akwarium ze świeżą wodą i żywą skałą (nie zasiedlone): podczas startu systemu ZEOvit: 2-4 kropli na 100 litrów objetości netto dziennie przez okres 2 tygodni. Nastepnie dozować 1-2 krople na 100 litrów objętości netto raz lub 2 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit. Po pierwszej zmianie ZEOvit: codziennie 1 kropla na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, nastepnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 lub 3 razy w tygodniu 

b) Zalecane użycie w akwarium z dużą ilością związków organicznych oraz w akawariach gdzie ZEOvt używany jest po raz pierwszy. (zasiedlonych koralami) 

Podczas startu systemu ZEOvit: dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, następnie dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit Po pierwszej zmianie ZEOvit: każdego dnia 1 krople na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, następnie 1 kropla na 100 litrów objetosci netto 2 do 3 razy w tygodniu.

c) Zalecane użycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami) dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto co 3 dni przez 2 tygodnie po kazdej wymianie ZEOvit. W innym wypadku dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto raz lub dwa w tygodniu. Proszę pamiętać że 3 różne fazy maja różny czas trwania. Zalecamy dostosować dozowanie do fazy w której znajduje się system 3. Kompleksowa pożywka dla bakterii i koralowców (ZEOfood7)

Ten produkt rownież jest dostarczony w formie płynnej, dozowany w tym samym czasie i takich kombinacjach jak bakterie (ZEObak). Działanie produktu jest podwójne: namnażanie oraz pożywienie dla dozowanych mikroorganizmów pożywienie dla korali ZEOfood7 zawiera aminokwasy oraz witaminy, które pozwalają koralowcom pobierać wszystkie składniki odżywcze niezbędne do właściwego wybarwienia. Postanowiliśmy numerować nasze produkty aby kontynuować ulepszanie naszego systemu.

Produkty są odpowiednio nazywane i oznaczane numerem wersji (np. ZEOfood 7). Począwszy od wersji 7 tego produktu (ZEOfood7) ciemnienie tkanki koralowców już nie wystepuje nawet przy silnym przedawkowaniu. Kolejnym czynnikiem jest formowanie się dużych grup bakterii na dekoracji oraz szybach. Podobnie jak ZEOstart jest możliwe pojawienie się brązowego lub jasno zielonego nalotu bakteryjnego.

Jeśli tak się stanie zalecamy aby dozowanie ZEOfood i ZEOstart przesunąć o kilka dni aż nalot nie zniknie. Nalot ten pojawia się zazwyczaj podczas przedawkowania. Zalecamy dostosować dozowanie odpowiednio do systemu. Dozowanie: a) Zalecane użycie w niestabilnym akwarium ze świeża wodą i żywą skałą (nie zasiedlone): podczas startu systemu ZEOvit: 2-4 kropli na 100 litrów objetości netto dziennie przez okres 2 tygodni. następnie dozować 1-2 krople na 100 litrów objętości netto raz lub 2 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit. Po pierwszej zmianie ZEOvit: codziennie 1 kropla na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, nastepnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 lub 3 razy w tygodniu b) Zalecane użycie w akwarium z dużą ilością zwiazków organicznych oraz w akawariach gdziee ZEOvt używany jest po raz pierwszy. (zasiedlonych koralami) Podczas startu systemu ZEOvit: dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, następnie dozować 1 krople na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit

Po pierwszej zmianie ZEOvit: każdego dnia 1 krople na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, następnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu. 

c) Zalecane użycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami): dozować 1 kroplę na 100 litrów objęości netto co 3 dni przez 2 tygodnie po każdej wymianie ZEOvit. W innym wypadku dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto raz lub dwa w tygodniu. Proszę pamiętać, że 3 różne fazy mają różny czas trwania. Zalecamy dostosować dozowanie do fazy w ktorej znajduje sie system

ZEObac składa się z różnych szczepów bakterii które tworzą łańcuch w redukcji zwiazków organicznych.

Przerwanie tego łańcucha prowadzi do zakłóceń cyklu oraz akumulacji niechcianych substancji. Z tego powodu ciagle dozowanie szczepów bakterii jest wskazane. Przerwanie dozowania bakterii na dłuższy czas prowadzi do nieuniknionej dominacji jednego ze szczepów bakterii. Dozowanie bakterii dziala na zasadzie cyklu redukujacego substancje krok po kroku, do momentu aż odpieniacz będzie mógł je usunąć z systemu.

Rezultaty będą widoczne w postaci wzrostu koncentracji zwiazków odpienionych w okresie po dozowaniu bakterii. Bakterie powinny być dodawane przez ores 10-14 dni po wymianie ZEOvit (oraz podczas rozpoczynania używania ZEOvit).

W celu utrzymania mikroorganizmów zalecamy dozowanie przez ten okres raz lub dwa razy w tygodniu w takich samych dawkach. Przedawkowanie w akwarium z małą ilością  związków organicznych prowadzi do ciemnienia tkanki koralowców.

Produkt ten ma ograniczony czas przechowywania ponieważ zawiera kultury żywych mikroorganizmów. Zamknięta butelka może być przechowywana przez 6 miesięcy w lodówce, po otwarciu czas przechowywania to około 3 miesiące. Zepsucie produktu można zidentyfikowac przez ochydny zapach. Jeśli tak się stało niektóre mikroorganizmy są martwe i produkt nie nadaje się do użycia. Zalecamy wybranie wielkości butelki, którą możemy zużyć w 3 miesiące. Lepiej wybierać mniejsze porcje z większą częstotliwością. Upewnij się, że nic nie skazi roztworu w butelce (np. woda z akwarium).

Dozowanie:

a) Zalecane użycie w niestabilnym akwarium ze świeżą wodą i żywą skałą  (nie zasiedlone): podczas startu systemu ZEOvit: 2-4 kropel na 100 litrów objętości netto dziennie przez okres 2 tygodni. Nastepnie dozować 1-2 krople na 100 litrów objętości netto raz lub 2 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit. Po pierwszej zmianie ZEOvit: codziennie 1 kroplę  na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, następnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 lub 3 razy w tygodniu

b) Zalecane użycie w akwarium z dużą ilością zwiazków organicznych oraz w akawariach gdzie ZEOvt używany jest po  raz pierwszy. (zasiedlonych koralami)

Podczas startu systemu ZEOvit: dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, następnie dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit Po pierwszej zmianie ZEOvit: każdego dnia 1 krople na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, nastepnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu.

c) Zalecane użycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami) dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto co 3 dni przez 2 tygodnie po każdej wymianie ZEOvit. W innym wypadku dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto raz lub dwa w tygodniu. Proszę pamiętać że 3 różne fazy mają różny czas trwania. Zalecamy dostosować dozowanie do fazy w której znajduje się system. 3. Kompleksowa pożywka dla bakterii i koralowców (ZEOfood7)

Ten produkt również jest dostarczony w formie płynnej, dozowany w tym samym czasie i takich kombinacjach jak bakterie (ZEObak). Działanie produktu jest podwójne: namnażanie oraz pożywienie dla dozowanych mikroorganizmów pożywienie dla korali ZEOfood7 zawiera aminokwasy oraz witaminy, które pozwalają koralowcom pobierać wszystkie składniki odżywcze niezbędne do właściwego wybarwienia. Postanowiliśmy numerować nasze produkty aby kontynuować ulepszanie naszego systemu.

Produkty są odpowiednio nazywane i oznaczane numerem wersji (np. ZEOfood 7). Począwszy od wersji 7 tego produktu (ZEOfood7) ciemnienie tkanki koralowców już nie występuje nawet przy silnym przedawkowaniu. Kolejnym czynnikiem jest formowanie sie dużych grup bakterii na dekoracji oraz szybach.  Podobnie jak ZEOstart jest możliwe pojawienie sie brązowego lub jasno zielonego nalotu bakteryjnego.

Jeśli tak się stanie zalecamy aby dozowanie ZEOfood i ZEOstart przesunąć o kilka dni aż nalot nie zniknie. Nalot ten pojawia się zazwyczaj podczas przedawkowania. Zalecamy dostosować dozowanie odpowiednio do systemu. Dozowanie: a) Zalecane użycie w niestabilnym akwarium ze świeżą wodą i żywą skałą (nie zasiedlone): podczas startu systemu ZEOvit: 2-4 krople na 100 litrów objętości netto dziennie przez okres 2 tygodni. Nastepnie dozować 1-2 krople na 100 litrów objętości netto raz lub 2 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit . Po pierwszej zmianie ZEOvit: codziennie 1 kroplę na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, nastepnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 lub 3 razy w tygodniu b) Zalecane użycie w akwarium z dużą ilością zwiazków organicznych oraz w akawariach gdzie ZEOvt używany jest po raz pierwszy. (zasiedlonych koralami) Podczas startu systemu ZEOvit: dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto dziennie przez pierwsze 2 tygodnie, następnie dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu aż do zmiany ZEOvit

Po pierwszej zmianie ZEOvit: każdego dnia 1 kroplę na 100 litrów objętości netto przez pierwsze 2 tygodnie, następnie 1 kropla na 100 litrów objętości netto 2 do 3 razy w tygodniu.

c) Zalecane użycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami): dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto co 3 dni przez 2 tygodnie po każdej wymianie ZEOvit. W innym wypadku dozować 1 kroplę na 100 litrów objętości netto raz lub dwa w tygodniu. Proszę pamiętać, że 3 różne fazy mają różny czas trwania. Zalecamy dostosować dozowanie do fazy w której znajduje się system.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl